10 najlepszych zastosowań oleju kokosowego

Trudno o olej roślinny, którego popularność mogłaby równać się z tą, jaką cieszy się olej kokosowy. Nawet eliksir młodości, a więc doskonale znany kobietom olej arganowy, nie może być z nim porównywany. Olej kokosowy nie jest po prostu tańszy i łatwiej dostępny. Jest też rozwiązaniem charakteryzującym się uniwersalnym zastosowaniem. Często można usłyszeć, że jest dobry na wszystko i choć zwykle podchodzi się do takich deklaracji z ostrożnością, w tym konkretnym przypadku można odnieść wrażenie, że nie są one wcale wypowiadane z przesadą albo na wyrost. Jak zatem wykorzystać olej kokosowy, aby czerpać z tego tytułu możliwie jak najwięcej korzyści?

1. Demakijaż oczu

Znalezienie dobrych kosmetyków pozwalających nam na demakijaż oczu nie jest wcale prostym zadaniem, olej kokosowy z pewnością nas jednak nie rozczaruje. Co ważne, wystarczy jego niewielka ilość, aby pozbyć się z oczu makijażu, nawilżyć skórę i odżywić ją. Olej kokosowy sprawdza się znakomicie także wtedy, gdy chcemy zadbać o rzęsy.

2. Olejowanie włosów

Pielęgnacja włosów nie powinna ograniczać się do mycia ich szamponem i nakładania na nie odżywki. Bardzo ważnym zabiegiem poprawiającym ich stan jest także olejowanie. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest odbudowanie uszkodzonej wcześniej struktury włosa, olejowanie pomaga także w ich lepszym nawilżaniu i zapewnia skuteczną ochronę przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych.

3. Higiena jamy ustnej

Niektóre zastosowania oleju kokosowego mogą zaskoczyć nawet osoby, które mają pewne doświadczenie z zakresu kosmetologii. Nie można jednak zapominać o tym, że olej kokosowy ma właściwości antybakteryjne. Coraz częściej jest jednym ze składników pasty do zębów, okazuje się przy tym, że pastę taką można, bez problemu, przygotować również samodzielnie.

4. Skuteczna walka z podrażnieniami

Wiele zabiegów kosmetycznych sprawia, że skóra wygląda piękniej, ale jest podrażniona. Tak jest choćby po depilacji, kiedy zabezpieczenie skóry wydaje się szczególnie ważnym zadaniem. Olej kokosowy pozwala to zrobić, sprawdza się przy tym znakomicie także wtedy, gdy mamy do czynienia z oparzeniem skóry po opalaniu.

5. Olej kokosowy jako balsam do ust

Olej kokosowy może być wykorzystywany w charakterze balsamu do ust nie tylko latem, ale również w miesiącach zimowych. Znakomicie chroni delikatna skórę przed czynnikami zewnętrznymi, zapobiega przy tym nie tylko jej przesuszaniu, ale również pękaniu.

6. Olejowanie twarzy

Olejowanie włosów to coraz popularniejszy zabieg. W ostatnich latach furorę robi jednak również olejowanie twarzy. Działanie oleju kokosowego można w tym wypadku przyrównać do działania kremu, jeśli więc będziemy wcierać go we wcześniej oczyszczoną skórę twarzy, możemy mieć pewność, że nie tylko nawilży ją, ale również wykorzysta zwoje działanie łagodzące i zmiękczające.

7. Pielęgnacja paznokci i skórek

Jeśli nasze paznokcie są kruche i łamliwe, warto wprowadzić wcieranie oleju kokosowego w ich płytkę na listę regularnie wykonywanych zabiegów. Korzystne zmiany pojawią się szybciej niż się tego spodziewaliśmy.

8. Nawilżenie podczas kąpieli

Olej kokosowy to znakomity dodatek do relaksującej kąpieli. Jego zapach pobudzi nasze zmysły, a do tego sam olej nawilży naszą skórę i zmiękczy ją.

9. Peeling w domowych warunkach

Jeśli lubimy przygotowywać kosmetyki w domowym zaciszu, trudno o lepszą bazę dla nich niż olej kokosowy. To cenny składnik peelingów znakomicie łączący się nie tylko z cukrem i kawą, ale również z cynamonem, płatkami owsianymi oraz ze zmielonymi migdałami. Peeling z jego udziałem zwraca na siebie uwagę przede wszystkim ze względu na dodatkowe właściwości zmiękczające.

10. Skuteczna walka z łupieżem

Olej kokosowy, poza wspomnianymi już właściwościami antybakteryjnymi, ma też właściwości przeciwzapalne oraz przeciwgrzybiczne. Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi się o nim jako o skutecznym kosmetyku przeznaczonym do walki z łupieżem. Najlepiej przed użyciem go w tym celu lekko podgrzać olej, a następnie trzymać go na skórze około pół godziny. Zabieg wystarczy wykonać raz w tygodniu, aby cieszyć się jego rezultatami.

Dodaj komentarz