10 rzeczy, które możemy zrobić wiosną by poczuć się lepiej

Wiosną wszystko budzi się do życia, może się więc wydawać, że i nam powinna towarzyszyć pogoda ducha i entuzjazm. Tymczasem wiele osób przyznaje, że jest to pora roku, która zachęca do ponurych myśli, nieprzyjemnych refleksji nad przyszłością i smutnych wspomnień sprzed lat. Na szczęście, dzięki liście wiosennych aktywności można poradzić sobie z tym stanem i poczuć się naprawdę dobrze.

1. Więcej ruchu – jogging, spacery

Często zwraca się uwagę na to, jak ważna dla naszego samopoczucia może być aktywność fizyczna. Nie da się jednak ukryć, że przekonanie się do niej wcale nie jest proste. Nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z zadaniem nie do pokonania. Ważne jest wybranie sportu, który będzie sprawiał nam przyjemność. Jeśli poczujemy się dobrze w ruchu, w pewnym momencie zapomnimy o tym, że ruszamy się dla zdrowia. A przecież nie bez przyczyny mówi się, że nasz organizm ceni sobie przede wszystkim systematyczność, a nie duży, jednorazowy wysiłek.

2. Pij więcej wody

Wiosna to doskonały czas na to, aby pomyśleć o nawodnieniu organizmu. Tak samo, jak aktywność fizyczna, picie przynajmniej dwóch litrów wody w ciągu dnia poprawia zdrowie fizyczne, jest jednak zalecane także wówczas, gdy chcemy poczuć się lepiej fizycznie. O regularnym piciu wody warto też pamiętać planując wiosenne odchudzanie.

3. Wiosenny detoks

Jeśli zimą nie przywiązywaliśmy wagi do tego, co jedliśmy, wraz z początkiem wiosny warto to zmienić. Przemiana materii w miesiącach zimowych zwykle nie jest najlepsza, wiosną można jednak podjąć próby usuwania z organizmu toksyn i innych szkodliwych substancji. Pomoże w tym zwiększenie ilości przyjmowanych płynów, cennym wsparciem może być jednak również odpowiednia suplementacja.

4. Jeść więcej warzyw i owoców

Wraz z nastaniem wiosny dobrze jest też nieco bardziej krytycznie zastanowić się nad tym, jak się odżywiamy i jakie błędy popełniamy w tym zakresie. Zimą pewne niedociągnięcia są dopuszczalne, wiosną jednak, gdy w sprzedaży pojawia się coraz więcej owoców i warzyw, warto po nie sięgać. Nasz organizm nam za to podziękuje, a i nasze samopoczucie stanie się lepsze.

5. Wiosenne porządki – w szafie i nie tylko

Początek wiosny to także znakomity czas na porządkowanie. Co ważne, porządkować można nie tylko szafę, ale również plany i wspomnienia. Łatwiej będzie nam z optymizmem spoglądać w przyszłość, gdy będziemy mieli świadomość tego, że jesteśmy na nią właściwie przygotowani.

6. Zrób listę przeżyć – bucket list

Jeśli nasze życie było do tej pory dość monotonne i podporządkowane obowiązkom, czas to zmienić. W pewnym momencie potrzeba takiej zmiany zacznie wpływać na nas negatywnie, warto więc wprowadzać ją na naszych własnych zasadach. Warto więc zastanowić się nad tym, czego chcielibyśmy doświadczyć, a potem konsekwentnie realizować tego rodzaju założenia

7. Zaplanuj beztroski odpoczynek (bez wyrzutów sumienia)

Wypoczynek jest tak samo ważny jak praca pod warunkiem, że daje nam autentyczną radość. Nie ma powodu czynić sobie wyrzutu z jego powodu. To przecież czas, którego potrzebujemy. Wypoczywajmy tak, jak lubimy, z książką, serialem albo w klubie z głośną muzyką. To nie inni, ale my mamy się poczuć zrelaksowani.

8. Babskie spotkania – z mamą, siostrą, przyjaciółką

Wiosną dobrze jest wyjść do ludzi. Nie muszą być to wcale dawno niewidziani znajomi. Ożywcze jest spotkanie z każdą bliską nam osobą – z mamą, przyjaciółką, koleżanką z pracy albo z siostrzenicą. Ponownie ważne jest przede wszystkim to, aby było to spotkanie, które daje nam radość.

9. Zadbać o dobre relacje – Zadzwoń do kogoś dawno niewidzianego

Czasem o tym zapominamy, ale tak naprawdę, wszyscy bez wyjątku jesteśmy istotami społecznymi. Relacje z innymi ludźmi działają na nas kojąco i dają nam zastrzyk do działania. Warto więc naprawiać te, które zimą nieco się rozluźniło.

10. Zmień swoją codzienną rutynę

Wiosną nie musimy zmieniać całego swojego życia, zastanówmy się jednak nad tym, czy nie czas na choćby drobne przeobrażenia. Postawmy na choćby jedno małe odstępstwo od rutyny, a z pewnością szybko odczujemy radość z tego powodu.

Dodaj komentarz