10 zdrowych produktów niezbędnych w mojej kuchni

Zdrowe żywienie powinno być efektem wielu różnych podejmowanych działań, które przyniosą pozytywne efekty i pozwolą między innymi zmienić nawyki żywieniowe. To właśnie żywieniowe nawyki w dużej mierze decydują o tym, co jemy i jak po tym jedzeniu się czujemy. Sięgnięcie po dobrej jakości produkty będzie miało w tym zakresie istotne znaczenie i dlatego ta kwestia nie powinna być lekceważona. Jeśli chcecie zmienić swój styl żywienia i chcecie poznać to jakie rozwiązania można stosować, by jeść smacznie i zdrowo to zapoznajcie się z przygotowanym przeze mnie wpisem. Poniżej lista produktów, które powinny się znaleźć w każdej kuchni, gdzie właściciel chce się zdrowo odżywiać.

Płatki owsiane

Płatki owsiane to świetna propozycja umożliwiająca przygotowanie smacznego i co ważne pożywnego śniadania. Z dużą ilością błonnika wolno rozkładają się w żołądku co sprawia, że ostatecznie gwarantuje nam od rana przez kilka godzin uczucie sytości. Zrobione na bazie płatków owsianych musli to opcja dużo lepsza niż gotowe zestawy, gdzie istotnym składnikiem będzie między innymi cukier. W domowym musli będziemy mogli to ograniczyć, ewentualnie postawić wyłącznie na owoce i też uda się wypracować doskonały efekt.

Oliwa z oliwek

Dodatek, który będzie pozwalał na dostarczenie do organizmu dużej dawki kwasów tłuszczowych wielonienasyconych. Charakterystyczny smak oliwy z oliwek nie wszystkim odpowiadaj, jednak wspominane kwasy tłuszczowe jak i cenna witamina E mają pozytywny wpływ na nasz organizm i warto wprowadzić ja do swojej diety. Najlepsza będzie oliwa tłoczona na zimno i spożywana na surowo, Oliwa z oliwek nie nadaje się do smażenia.

Kasza pęczak

Kasza jęczmienna pęczak występuje w formie całej łuski, dlatego niesie za sobą wiele cennych wartości odżywczych. To świetny wybór między innymi dla tych, którzy mają wysoki poziom cholesterolu. Poza tym duża dawka błonnika sprawia, że taka kasza sprawdza się również przy problemach z zaparciami. W kaszy jęczmiennej jest duża dawka witamin z grupy B, manganu i selenu. To świetny dodatek do mięs.

Mleko kokosowe

W Polsce mało popularne, jednak jest to taki napój, który ma wiele cennych wartości odżywczych i właściwości, dlatego jego popularność zaczyna rosnąć. Dotarło do nas z krajów orientalnych ma płynną albo kremową konsystencję. Mleko kokosowe poprawia termogenezę organizmu, oszczędza zapas glikogenu, pomaga szybciej wchodzić w ketozę, do spalenia potrzebują mniej tlenu niż inne kwasy tłuszczowe.

Mąka pełnoziarnista

Doskonały produkt, którym powinno się zastępować mąkę pszenną oczyszczona. Duża dawka błonnika ma pozytywny wpływ na organizm a jednocześnie jest to taka propozycja, która będzie gwarantowała lepszą przemianę materii, poprawia pracę jelit.

Jogurt naturalny

Jogurt naturalny powinien znaleźć się w diecie ze względu na jego pozytywne właściwości dla organizmu i przede wszystkim dla flory bakteryjnej jelit. To świetna opcja jako np dodatek do domowego musli, twarogu. Dużo lepsza pod kątem zdrowotnym niż stosowanie śmietany. Na bazie naturalnego jogurtu przygotować można także jogurty owocowe.

Nasiona Chia i pestki dyni

To świetny zestaw, który gwarantuje dostawę zdrowych kwasów tłuszczowych do organizmu. Propozycja, dzięki której będziemy mogli również stworzyć ciekawe sałatki z dodatkami. Zarówno nasiona Chia jak i pestki dyni świetnie się sprawdzają jako dodatki do sałatek różnego rodzaju.

Mrożone warzywa i owoce

Mrożenie to najlepszy sposób na zachowanie właściwości warzyw i owoców. Dlatego warto na takie propozycje się zdecydować i samemu zadbać o zamrożenie sezonowych owoców i warzyw. To świetna opcja, którą potem w okresie zimowym będziemy mogli wykorzystać.

Jajka

Niektórzy obawiają się, że jajka będą powodować podniesienie cholesterolu, natomiast jajka charakteryzują się wieloma cennymi składnikami odżywczymi. Łatwo przyswajalne białko w składzie i do tego duża dawka żelaza w żółtku to czynniki, które powinny zachęcać do tego, by sięgnąć po jajka.

Świeże warzywa i owoce

Oczywiście w diecie powinno się znaleźć miejsce także do świeżych warzyw i owoców. Najlepiej sezonowych, które w czasie, gdy mamy na dane warzywa i owoce czas będą również najsmaczniejsze, dlatego wtedy warto po nie sięgać.

Dodaj komentarz