Rzeczy dobre dla urody do zrobienia wiosną

Wiosna to nie tylko czas, w którym wszystko budzi się do życia. To także okres, w którym możemy zrobić coś dla siebie. Skoro przyroda wokół nas się zmienia, dlaczego i my nie mielibyśmy popracować nad codziennymi nawykami. Od czego zacząć? Najlepiej zacząć zmiany od prostych kroków.

Po pierwsze – pij więcej wody

Gdy za oknem panują niskie temperatury, zwykle nie mamy wielkiej ochoty na picie wody. Rzadziej odczuwamy pragnienie i nawet, jeśli chce nam się pić, sięgamy nie po wodę, ale po gorącą herbatę, kawę i kakao. Trudno się temu dziwić, bo mówimy o smacznych napojach, musimy jednak pamiętać o tym, że nie mają one wcale pożądanych przez nasz organizm właściwości nawadniających. Na konsekwencje takiego stanu rzeczy nie trzeba czekać zbyt długo. Czujemy się osłabieni, pogarsza się przy tym stan naszej skóry, włosów i paznokci.

Wiosna to idealny czas na wprowadzenie zmiany w podejściu do wody. Można to zresztą zrobić na wiele sposobów. Lżej ubrani z pewnością znajdziemy w naszych torbach, torebkach i plecakach więcej miejsca na wodę w butelce, aby zawsze mieć ją przy sobie. W regularnym piciu wody mogą nam pomóc także aplikacje na telefon, które będą nam przypominać, że minęło już sporo czasu, odkąd sięgnęliśmy po nią po raz ostatni.

Po drugie – zacznij się zdrowo odżywiać

Nie tylko picie wody jest utrudnione w miesiącach zimowych. Niska temperatura panująca za oknem przyczynia się również do tego, że mamy znacznie mniejszą ochotę na zdrowe odżywianie. Lubimy jeść produkty, które przygotowuje się szybko i te, które błyskawicznie zaspakajają głód. Nawet osoby ceniące sobie czas spędzony w kuchni nie ukrywają przy tym, że gotowanie nie jest zimą aż tak pasjonującą rozrywką.

Wiosną przestrzeganie zasad zdrowego żywienia jest nie tylko łatwiejsze, ale i przyjemniejsze. Coraz dłuższe dni sprawiają, że mamy więcej czasu na gotowanie. Systematycznie rośnie też liczba dostępnych w sprzedaży owoców i warzyw, a więc tych produktów, na których powinno opierać się nasze wiosenne menu. Jakby tego było mało, wiosną produkty spożywcze są zwykle tańsze niż zimą. Kształtowanie zdrowych nawyków staje się więc opłacalne ekonomicznie.

Po trzecie – bądź aktywny

Wyższe temperatury za oknem nie tylko poprawiają samopoczucie, ale również zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. A skoro już znajdujemy się poza domem, dlaczego nie mielibyśmy wykorzystać tego czasu do zadbania o naszą aktywność. Możliwości jest wiele, a dostosowanie ich do naszych własnych potrzeb nie jest trudnym zadaniem. Tylko od nas zależy więc to, czy postawimy na długie spacery, odświeżający jogging, czy też na jazdę na rowerze. Osoby, które do tej pory stroniły od aktywności fizycznej, nie muszą obawiać się, że nie sprostają temu wyzwaniu. Warto pamiętać, że liczy się nie tyle jej intensywność, co regularność.

Po czwarte – postaw na naturalną pielęgnację

Wiosna to czas, w którym nie musimy wcale ograniczać się do zmiany nawyków żywieniowych. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, abyśmy wykorzystali tę porę roku do opanowania sztuki myślenia w nieco inny sposób o codziennej pielęgnacji. Z pewnością słyszeliśmy o olejach mineralnych, glinkach i niezwykłej mocy hydrolatów. Jeśli do tej pory nie mieliśmy czasu na zgłębienie sekretów naturalnej pielęgnacji, wiosna idealnie nadaje się do tego, aby doprowadzić do zmiany. Co ważne, zmiana nie musi być radykalna. Zacznijmy od pojedynczych kosmetyków i rytuałów pielęgnacyjnych, aby przekonać się, czy przypadną nam do gustu.

Po piąte – korzystaj z kremów z filtrem

Rak skóry nie jest schorzeniem, z którego można sobie żartować. Jest realnym zagrożeniem. Na szczęście, nie jesteśmy wcale skazani na niepowodzenie w walce z nim. Profilaktyka jest tańsza niż leczenie, pamiętajmy więc o tym, aby wraz z nastaniem wiosny korzystać z kremu z filtrem codziennie, a nie jedynie wtedy, gdy słońce świeci szczególnie intensywnie. Promieniowanie szkodliwe dla skóry pojawia się przecież nawet w pochmurne dni!

Dodaj komentarz