5 rzeczy dobrych dla zdrowia, które musisz zrobić tej jesieni!

Zbliża się jesień i to ten czas, gdy wielu z nas zaczyna się gorzej czuć, samopoczucie w związku ze zbliżającą się zimą staje się gorsze. Za tym idzie znudzenie, coraz mniej werwy i ochoty to działania. Jak poradzić sobie z taką potencjalną stagnacją i co zrobić, by całkowicie nas nie pochłonęła. Jakie działania będzie można podjąć, by jednak uzyskać w tym temacie pozytywnego kopa dla naszego organizmu. Temat jest niewątpliwie ciekawy, warto zwrócić uwagę. Na ten temat postaramy się nieco więcej powiedzieć pisząc o kilku możliwych działaniach, które sprawią, że łatwiej nam będzie przetrwać jesień i zimę. 

Aktywność fizyczna, jesienne spacery, ćwiczenia w domu

Gdy zbliża się jesień bardzo często stajemy się coraz mniej aktywni, coraz mniej nam się chce. A skoro tak się dzieje to warto z tym walczyć. Aktywność fizyczna to bardzo ważna część naszego funkcjonowania w okresie jesiennym jeśli chcemy zachować siłę i dobre samopoczucie powinniśmy się przemóc i zadbać o swoją kondycję. Aktywność fizyczna nie musi oznaczać zaawansowanych ćwiczeń. Wystarczą regularne spacery, jakaś jazda na rowerze w cieplejsze dni czy po prostu codzienne rozciąganie w domu i drobne ćwiczenia. To już wystarczy, by faktycznie swoją formę zachować, zadbać o to, by dobrze się czuć i jednocześnie korzystać z tego komfortu jaki będzie krył się właśnie za codziennym sportem. Jeśli tak uda się przetrwać jesień, potem zadbamy o siebie zimą to jest szansa na to, że na wiosnę wejdziemy do ciepłych dni w dobrym samopoczuciu i ze świetną kondycją. Nie trzeba wiele zaangażowania, by udało się nam to osiągnąć. 

Zadbać o higienę snu i się w końcu wyspać

Sen ma bardzo istotne znaczenie dla naszego organizmu. To kwestia, która ma bardzo duże znaczenie, trzeba bowiem pamiętać o tym, że sen wpływa na regenerację naszego organizmu, dlatego nie powinno się tego lekceważyć. Oprócz odpowiedniej ilości snu bardzo ważne będzie również dbanie o to w jakich warunkach sen będzie miał miejsce. Higiena snu a więc dobry wygodny materac, odpowiednie pomieszczenie, takie drobne elementy mogą mieć wpływ na to, czy ostatecznie przy dostatecznej ilości godzin snu będziemy czuli się wypoczęci. Czasami jest jednak tak, że mimo dużej ilości godzin snu nie do końca jesteśmy wyspani. To najczęściej właśnie wynik tego, że nie będzie odpowiedniej higieny snu, odpowiednich warunków, w których będziemy spać. 

Owocowo – warzywne koktajle w diecie

Chcąc zadbać o swoje zdrowie w okresie jesiennym dobrze będzie także zatroszczyć się o to jaką dietę będzie się prowadzić. Zmieniając swoje żywienie powinniśmy postawić na dużą dawkę witamin, które będą stanowić wzmocnienie organizmu w tym trudnym okresie. Doskonałym wyborem będą koktajle owocowo – warzywne. W okresie jesiennym natura daje nam wiele świetnych składników, które warto wykorzystać i można z ich pomocą przygotować faktycznie świetne koktajle, które będą wartościowe i dostarczać będą do organizmu cennych witamin i minerałów. W okresie jesiennym będzie to ułatwiało przetrwanie trudnego okresu, może to również wpływać na skuteczne budowanie odporności, co również ma duże znaczenie. 

Pożywna zupa ze świeżych składników

W okresie jesiennym, by dostarczyć witamin do organizmu warto zdecydować się również na gotowanie zup. Świeże warzywa, które będzie można wykorzystać to szansa na przygotowanie wartościowych zup, które dostarczą cennych składników, a jednocześnie ze względu na dużą dawkę warzyw mogą gwarantować również odpowiednią pożywną formę, która sprawi, że będziemy nasyceni taką zupą. 

Zaprzyjaźnić się z warzywami sezonowymi – przede wszystkim dynia

Jesień to jeszcze czas, gdy mamy swoje krajowe świeże warzywa i na pewno warto będzie to wykorzystać. Szczególnie dynia może być kopalnią cennych składników odżywczych, dlatego warto w tym okresie na nią postawić. W formie zupy kremu, pieczona czy jako dodatek do sałatek. Może być wykorzystywana w różnej formie, każdy otrzyma taką propozycję, która dla niego będzie atrakcyjna i sprawi, że będzie się sięgać po dynię regularnie. 

Dodaj komentarz