Lifestyle

5 filmów na jesienne wieczory

Jaki film będzie idealny na długi, jesienny wieczór? Wyciskający łzy melodramat, rozśmieszająca komedia romantyczna? A może film z przesłaniem, traktujący o życiu i jego wartościach? W moim zestawieniu znajdziecie wszystkiego po trochu. Jest to 5 filmów, które polecam Wam na jesienne wieczory z różnych powodów.

Nie jestem i nigdy nie byłam na bieżąco z filmowymi nowościami. Często nawet wstydzę się przyznać, jakich klasyków współczesnego kina nie widziałam i proszę, nie pytajcie mnie o to 🙂 Film, który oglądam nie musi być hitem, ale musi mieć w sobie coś, co już od pierwszej minuty mnie przyciągnie. Albo opis, który mnie zaintryguje. Jeśli już zabieram się za oglądanie, to zwykle są to trafione wybory. I filmy, do których chcę wracać.

Wybrałam dla Was 5 filmów, które polecam zwłaszcza na jesienne wieczory. Właśnie przestawiliśmy zegarki, wieczory są godzinę dłuższe i jest to idealny pretekst, by zakopać się pod koc i oglądać, oglądać, oglądać.

Na mojej liście jest jedna komedia romantyczna, którą oglądałam już niezliczoną ilość razy. Jest niezwykle wzruszająca opowieść o pięknej miłości i chorobie. Film o poszukiwaniu szczęścia, któremu towarzyszą piękne zdjęcia i niesamowita muzyka. Jest też prześmieszna komedia, którą pewnie już znacie i film o niezwykłej sile życia i harcie ducha.

Wszystko za życie

Wszystko za życie

Piękny, wzruszający film o poszukiwaniu szczęścia i wolności. O porzuceniu wszystkiego, co materialne i życiu w zgodzie z naturą. Z naturą, która ma zapewnić harmonię, przynieść oczyszczenie i wyzwolić od wszystkich nieszczęść świata. W filmie „Wszystko za życie” młody chłopak o imieniu Chris z dnia na dzień podejmuje decyzję o podjęciu samotnej podróży, której celem ma być Alaska. Tam chce zamieszkać, tam chce odnaleźć swoją wolność. Czy mu się udaje? Nie do końca. Bo, gdy już jest tam, gdzie chciał być i osiąga to, co chciał, zaczyna odczuwać samotność, która nie pozwala mu dzielić się całym tym pięknem z tymi, z którymi by chciał. Chce wrócić, ale…

Obejrzyjcie ten film. To niezwykła podróż, niesamowite zdjęcia, piękna muzyka. Mnie ten film chwyta za serce. Skłania do refleksji nad życiem, wolnością, marzeniami, ludzkimi słabościami.

Dodam jeszcze tylko, że film „Wszystko za życie” został oparty na faktach.

Gwiazd naszych wina

gwiazd naszych wina

Zanim włączycie ten film, zaopatrzcie się w pudełko chusteczek.

„Gwiazd naszych wina” to film, który powstał na podstawie książki Johna Greena. Jest to niezwykle wzruszająca opowieść, w której jest wszystko: miłość, wiara, młodzieńczy optymizm i entuzjazm, ciężka choroba, walka ze słabościami, marzenia i niespełnione pragnienia. Już dawno żaden film nie poruszył mnie tak bardzo i gdyby nie to, że nie płaczę na filmach, łzy pewnie lałyby się strumieniami. Ale te łzy byłyby przeplatane śmiechem, bo ten film nie tylko wzrusza. Jest radosny, co nie często zdarza się w filmach, z góry naznaczonych tragicznym zakończeniem.

Chce się żyć

chce się żyć

Właśnie zdałam sobie sprawę z tego, że z 5 filmów, które Wam polecam, aż 3 dotyczą walki z chorobą.

Film „Chce się żyć”, obejrzałam zaledwie 2 tygodnie temu i powiem Wam, że jest to jeden z najlepszych polskich filmów, które widziałam. Nie będę pisać o niesamowitej roli Dawida Ogrodnika, bo o jego kreacji napisano już wszystko. Wolę pozostać przy tym, dlaczego warto ten film obejrzeć. „Chce się żyć” to budująca i podnosząca na duchu historia niepełnosprawnego chłopaka, w której nie ma ani odrobiny cukru i współczucia. To film, który wzrusza i bawi, chociaż z pozoru nie ma w nim nic do śmiechu. Bo co może być zabawnego w historii chłopca, który od dziecka jest skazany na bycie rośliną? Chłopca, który rozumie więcej, niż się wszystkim wydaje? Który dużo widzi i jeszcze więcej chce powiedzieć, tylko nie ma takiej możliwości? Rzeczywiście nic. Jednak dla mnie ten film jest niezwykle optymistyczny. Pokazuje niezwykły hart ducha Mateusza i jego niesamowity upór. By żyć i się tym swoim ciężkim życiem cieszyć. Daje do myślenia i pokazuje niepełnosprawność z ludzkiej i tak często nam nieznanej strony.

Nietykalni

nietykalni

Lubicie komedie i nie oglądaliście jeszcze „Nietykalnych”? Zróbcie to więc koniecznie, najlepiej od razu. To film, który śmieszy i bawi do łez. Przedstawia historię sparaliżowanego milionera i chłopaka z przedmieść, który jest jego opiekunem. Widzimy tu rodzącą się przyjaźń, odzyskiwanie radości przez jednego z bohaterów i poznawanie życia od zupełnie innej, niż dotychczas strony, przez drugiego. To komedia z morałem. Film, o którym chce się myśleć i do którego chce się wracać. Prosta historia, ale bardzo ciekawie opowiedziana. Na jesienny wieczór – idealna.

Masz wiadomość

masz wiadomość

Być może ostatnia pozycja na mojej liście Was zaskoczyła. Wcześniej były filmy, z których można wyciągnąć wiele życiowych mądrości, a tu nagle oklepana komedia romantyczna. Nic nie poradzę jednak na to, że mam do tego filmu słabość. I pomimo tego, że oglądałam go już tyle razy, to za każdym razem tak samo mnie bawi. Mąż czasami dziwnie na mnie patrzy, gdy cieszę się na samą myśl, że będę ten film oglądać 🙂 Może to sentyment, a może moja romantyczna dusza dają o sobie znać? Uwielbiam film „Masz wiadomość” za Meg Ryan i Toma Hanksa. Za tę małą księgarenkę, o której też kiedyś marzyłam. Za przyjaciół głównej bohaterki. Za rodzące się uczucie i ten płaszcz, którym Kathleen owija się, gdy Joe przychodzi w odwiedziny z bukietem rumianków. Za wiosnę na Manhattanie i to słynne: You’ve Got Mail.

Znacie już moją listę 5 filmów na jesienne wieczory. Teraz ja chcę poznać filmy, które Wy polecacie! Jakie filmy polecacie do oglądania w jesienne (a za moment też zimowe) wieczory? Macie takie filmy, do których często wracacie? A może jesteście na bieżąco z nowościami i obejrzeliście ostatnio coś, co chętnie polecicie? Czekam na Wasze propozycje. Dajcie też znać, czy znacie filmy z mojej listy.

Chcesz udostępnić ten wpis znajomym? Poniżej są ikonki, które Ci to zadanie ułatwią 🙂 Za każde udostępnienie pięknie dziękuję! :*

Zdjęcia pobrane z serwisu Filmweb.