Lifestyle, Podróże

5 miejsc na egzotyczne wakacje

Zdarza Wam się marzyć o tym, żeby spędzić wakacje w jakimś egzotycznym kraju, gdzie kokosy spadają z drzew, powietrze pachnie gardeniami, a po zanurzeniu się pod wodą można podziwiać rafę koralową? Ja czasami sobie na takie szaleństwo pozwalam i przenoszę się w wówczas do… Jesteście ciekawi dokąd? Super! Poznajcie 5 miejsc na egzotyczne wakacje, które sobie wymarzyłam.

W czerwcu zdradziłam Wam, do jakich 5-ciu miejsc na wakacje pragnę pojechać najbardziej. Wszystkie z nich znajdują się w Europie i można powiedzieć, że są na wyciągnięcie ręki. Ten wpis bardzo Wam się spodobał. Okazało się, że zaprezentowane przeze mnie miejsca albo już znacie i potwierdzacie, że warto tam pojechać, albo – tak, jak ja, macie je na listach swoich wymarzonych, wakacyjnych wyjazdów. A czy w Waszych marzeniach są też wakacje bardziej egzotyczne? Bo w moich pojawiają się coraz częściej.

5 miejsc na egzotyczne wakacje

Rajska wyspa Bali

5 miejsc na egzotyczne wakacje

Czy będziecie bardzo zaskoczeni, jesli przyznam się do tego, że na Bali zapragnęłam pojechać (a raczej polecieć) po przeczytaniu książki, a następnie po obejrzeniu filmu „Jedz, módl się, kochaj”? Z wielką przyjemnością, tak jak Julia Roberts w filmie, urządziłabym sobie kilka rowerowych wycieczek po tej rajskiej wyspie, wygrzewała na plaży i rozkoszowała smakiem najdroższej kawy świata. Bali kusi też pięknymi świątyniami, parkami przyrodniczymi, egzotyczną roślinnością, zielonymi polami ryżowymi i słynnym balijskim tańcem, którego chętnie bym się nauczyła. Niesamowita byłaby też możliwość podziwiania dziko żyjących delfinów, co na Bali jest jak najbardziej możliwe oraz wejście na wulkan Mount Batur.

Ekskluzywny Mauritius

5 miejsc na egzotyczne wakacje

Przeglądając ofertę egzotycznych wakacji jednego z biur podróży przeczytałam, że wakacje na Mauritiusie są jednymi z najbardziej ekskluzywnych i najmodniejszych. Nie zniechęciło mnie to jednak do tego, by poznać tę małą wyspę i jej atrakcje bliżej i wpisać na moją prywatną listę miejsc na ezgotyczne wakacje. Na Mauritius zresztą chętnie wybrałabym się też moja córka, która jest zafascynowana przygodami Neli, małej reporterki, o przygodach której książki zna niemal na pamięć. Co byśmy tam robiły? Na pewno korzystały z pięknych plaż z pudrowym piaskiem, zachwycały turkusowym Oceanem Indyjskim i obserwowały znajdujący się w nim podwodny świat, zamieszkały przez kolorowe rybki.

Bogate wybrzeże, czyli Kostaryka

5 miejsc na egzotyczne wakacje

Niesamowicie zielona, niemal w całości pokryta lasami, zamieszkała przez tukany, kolibry, jaguary, oceloty, a do tego plantacje kawy i bananów oraz oczywiście cudowne plaże – Kostaryka, to kolejny bardzo daleki i egzotyczny kraj, który przyciąga jak magnes. Będąc na Kostaryce nie odmówiłabym sobie okazji, by odwiedzić graniczącą z nią Panamę, zobaczyć Kanał Panamski, rajskie wyspy Bocas del Toro i poznać najprawdziwszych Indian.

Słoneczna Dominikana

5 miejsc na egzotyczne wakacje

Nie tylko Dominikana, ale w ogóle całe Karaiby kuszą rajskimi, białymi plażami, szmaragdowym morzem i uginającymi się od owoców palmami kokosowymi. I nie, nie jest to inspiracja filmem „Piraci z Karaibów” 🙂 Wyobrażam sobie, że czas spędzony na Dominikanie musi upływać beztrosko i leniwie, smakować soczystymi owocami, egzotycznymi drinkami i brzmieć dźwiękami merengue. I z ogromną przyjemnością bym się o tym przekonała.

Zmysłowa i gorąca Kuba

Co tu dużo pisać…Kuba…chciałabym ją zobaczyć taką, jaka jest w tym teledysku. Kolorową, radosną, zmysłową, piękną. Chociaż wiem, że Kuba to nie tylko rajska wyspa.


Teraz to już rozmarzyłam się na maksa. Wiem, że takie wakacje kosztują majątek, ale co tam! Marzenia są po to, aby je spełniać i mam nadzieję, że przynajmniej jedno z tych 5 miejsc na egzotyczne wakacje, które Wam dzisiaj pokazałam, będę miała okazję odwiedzić. 

A wy dokąd byście się na takie egzotyczne wakacje wybrali?

 

Zdjęcia do wpisu pobrałam z serwisu pixabay.com