Lifestyle, Podróże

5 miejsc na wakacje, do których pragnę pojechać

Jest kilka takich miejsc na wakacje, które sobie wymarzyłam i które bardzo chciałabym zobaczyć. W tym roku co prawda nie mam szans wybrać się do żadnego z nich, ale w przyszłym na pewno sobie nie odpuszczę. Dokąd najbardziej chciałabym pojechać na wakacje i dlaczego?

Toskania

5 miejsc na wakacje, które bardzo chciałabym odwiedzić

Toskanię wymarzyłam sobie już dawno, dawno temu po przeczytaniu jakiejś niespecjalnie interesującej książki, której akcja rozgrywała się właśnie wśród jej malowniczych, bajecznie zielonych krajobrazów. Chyba głównie ze względu na opisy tych miejsc i klimat, który im towarzyszył przeczytałam tę książkę do końca, bo sama akcja i bohaterowie nie byli zbyt warci uwagi. Dzisiaj nie pamiętam nawet tytułu tej powieści, za to marzenie o wakacjach w Toskanii pozostało. Co mnie najbardziej w tej części Włoch pociąga? Soczyście zielone krajobrazy, winnice i gaje oliwne, piękna Florencja i oczywiście pyszna, włoska kuchnia. Poza tym Toskania wydaje się być miejscem idealnym na relaksujący, rodzinny urlop, jak i aktywny wypoczynek.

Prowansja

5 miejsc na wakacje, które pragnę odwiedzić

Urokliwe wioski i małe miasteczka, winnice, lawenda i zioła, zamki, wino, ciepły klimat. Z tym właśnie najbardziej kojarzy mi się Prowansja, którą wyobrażam sobie jako najbardziej malowniczą i wprost stworzoną na rodzinne wakacje część Francji. Marzą mi się leniwe spacery po zabytkowych miasteczkach, kawa i rogaliki z małych, ulicznych kawiarenek, wędrówki po polach lawendy i lokalne targi, na których można rozkoszować się smakiem świeżych bagietek i francuskich dżemów.

Chorwacja

5 miejsc na wakacje, do których pragnę pojechać

Ciepłe, turkusowe wody Adriatyku, piękne wyspy, niesamowite krajobrazy, zabytkowe miasta. Chorwacja kusi i to bardzo. I nic nie szkodzi, że plaże są tam kamieniste, w sezonie letnim jest bardzo ciepło i tak samo często, jak język chorwacki można usłyszeć tam język polski. W Chorwacji spędzę kiedyś wakacje na pewno.

Gruzja

5 miejsc na wakacje, do których pragnę pojechać

Góry, wino, pyszne jedzenie, śpiew i słynna gruzińska gościnność przyciągają mnie do siebie jak magnez. Gruzja jest tajemnicza, romantyczna, trochę magiczna. Jest też podobno tania (z turystycznego punktu widzenia), a Polacy są tam bardzo mile widzianymi gośćmi. Biesiadowanie, tańce i śpiewy z kieliszkiem gruzińskiego wina w dłoni – tak, tak i jeszcze raz tak!

Gran Canaria

5 miejsc na wakacje, do których pragnę pojechać

Niesamowicie piękna, hiszpańska wyspa – Gran Canaria – kusi złocistymi plażami, ciepłym morzem, górami z pieszymi szlakami, zielonymi i bardzo malownicznymi wioskami oraz cennymi zabytkami. Jest to idealne miejsce, by wypocząć aktywnie – zwiedzając i spacerując po górach oraz uprawiając sporty wodne, jak i leniwie spędzić czas na rozgrzanej, piaszczystej plaży.


Poznaliście właśnie 5 miejsc na wakacje, do których pragnę pojechać. Czy mieliście okazję odwiedzić któreś z nich? Jeśli tak – koniecznie dajcie znać, czy Waszym zdaniem też warto tam pojechać. I podzielcie się ze mną listą swoich wymarzonych miejsc na wakacje. Jestem bardzo ciekawa, gdzie i dlaczego pragniecie spędzić wakacje 🙂

Zdjęcia do wpisu pobrałam z serwisu pixabay.com