5 polskich mydlarni, które warto znać

Czasy, w których w polskich drogeriach można znaleźć było przede wszystkim kosmetyki pielęgnacyjne zagranicznych producentów, już dawno przeszły do historii. Dziś dominują polskie marki, a popularność wielu z nich jest na tyle duża, że po oferowane przez nie produkty chętnie sięgają również zagraniczni klienci. Szczególnie wiele słów uznania zbierają polskie mydlarnie. Te powoli stają się zresztą kosmetyczną wizytówką naszego kraju. Warto więc poświęcić nieco więcej uwagi tym, które już od lat są uważane za warte zainteresowania.

Ministerstwo Dobrego Mydła

Ministerstwo Dobrego Mydła to niewielka manufaktura, która z pewnością nie mogłaby się narodzić, gdyby nie upór i determinacja dwóch wyjątkowych kobiet z zachodniopomorskiego Kamienia Pomorskiego. Ania i Ula są siostrami, które od pierwszych dni działalności swojej firmy wiedziały jedno – będą sprzedawać tylko najlepsze, wyrabiane ręcznie mydła oraz inne kosmetyki. Firma stawia na dobre surowce, jej pracownicy podkreślają jednak, że o sile oferty w dużej mierze przesądza również to, że nikt z zatrudnionych nie boi się ciężkiej pracy. Tu nie ma miejsca na sztywne normy i obniżanie jakości tylko po to, aby niewielkim kosztem wyprodukować jak najwięcej kosmetyków. Klienci, którzy sięgają po produkty niezbędne do pielęgnacji ciała, brody i włosów mogą mieć pewność, że każde opakowanie będzie zawierało rozwiązania najwyższej klasy. Jeśli jakiś produkt znajduje się w ofercie, jest w niej właśnie dlatego, że trudno o lepsze rozwiązanie.

Hagi Cosmetics

Również w przypadku Hagi Cosmetics mamy do czynienia z polską rodzinną firmą, która nie bała się wkroczyć na rynek kosmetyczny z wysoko uniesioną głową. Już pierwsze produkty pod tym szyldem pozwalały mieć nadzieję, że nie będzie tu mowy o jakimkolwiek niedopracowaniu, braku szacunku do klienta, czy też o pośpiechu. Firma powstała z miłości do tego, co naturalne, a jej właściciele szczycą się tym, że ich klienci nigdy nie otrzymają tego, co wcześniej nie zostało przetestowane przez twórców marki. Firmowym znakiem rozpoznawczym są naturalne mydła o niezrównanym zapachu, zachwycić można się jednak również świecami zapachowymi, które nie tylko skutecznie poprawiają humor, ale i wprowadzają niezwykły nastrój w każdym pomieszczeniu, w którym się pojawią.

Herbs&Hydro Pure Soap

Decydując się na skorzystanie z szamponu, mydła oraz z kosmetyków dziecięcych warto sięgać przede wszystkim po te rozwiązania, które nie posiadają szkodliwych dla skóry składników. Herbs&Hydro to firma, która konsekwentnie unika ich od pierwszych chwil swojego istnienia stawiając przede wszystkim na to, co naturalne. Przy produkcji mydeł zastosowanie znajdują jedynie tłuszcze roślinne, żaden kosmetyk nie jest testowany na zwierzętach, a w procesie powstawania kolejnych produktów zastosowanie znajduje technologia wyrabiania „na zimno” dzięki której nie dochodzi do utraty substancji aktywnych. Jeśli doda się do tego innowacyjne podejście do szamponów pozwalające na stosowanie szamponów w kostce jasnym stanie się, że mamy do czynienia z podmiotem, który ma szansę na opanowanie nie tylko polskiego, ale i europejskich rynków.

Cztery Szpaki

Mydlarnia Cztery Szpaki jest rodzinną firmą, która produkując kosmetyki naturalne stawia przede wszystkim na prostotę uważając krótkie składy za najlepsze, co można zaoferować klientom. Mydła, olejki, preparaty do włosów i kosmetyki do ciała są wolne od chemii, a przecież działają znakomicie i przynoszą doskonałe rezultaty nawet w przypadku tych osób, które opisują swoją skórę jako szczególnie wymagającą.

Wytwórnia Mydła

Osoby, które pokochały naturalne kosmetyki, z pewnością pokochają też Wytwórnię Mydła, niewielką firmę założoną przez Kasię – farmaceutkę z wykształcenia, która jest w stanie zarazić każdego swoją pasją do tego, co zyskujemy dzięki naturze. W niewielkiej manufakturze wszystkie produkty są wytwarzane ręcznie, a ponieważ powstają z olei, maseł, wosków i innych naturalnych produktów, wcale nie potrzebują chemii do swojego wyjątkowego działania. Mydła, masła, musy, pomadki i peelingi są w stanie zachwycić nawet tych odbiorców, którzy nigdy nie przypuszczali, że naturalny skład kosmetyków kiedykolwiek będzie miał dla nich znaczenie.

Dodaj komentarz