Lifestyle, Podróże

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

Co zrobić, gdy o urlopie i wakacyjnych wyjazdach możemy tylko pomarzyć, a na dodatek pogoda za oknem pozostawia wiele do życzenia? Obejrzeć film! I to najlepiej taki, który wprowadzi nas w wakacyjny i beztroski klimat, przeniesie do malowniczej Toskanii i sprawi, że poczujemy na ustach smak hiszpańskiego wina. Poznajcie moją TOP listę 7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie. Listę, która od lat się nie zmienia, a mimo wszystko, nadal mi się nie znudziła.

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

Jakie filmy lubię oglądać latem? Takie, przy których można się odprężyć, rozmarzyć i przynajmniej na chwilę przenieść w zupełnie inne miejsce, w którym najchętniej sama spędziłabym wakacje. Lubię też, gdy poza beztroską pojawia się tam też trochę refleksji i oczywiście wakacyjny romans, o którym zawsze skrycie marzyłam i który w moim przypadku skończył się małżeństwem. Chociaż nie był to romans typowo wakacyjny, bo nie poznaliśmy się w jakimś nadmorskim kurorcie, ani na plaży, ale za to słoneczne lato bardzo sprzyjało, by nasza znajomość tak wspaniale się rozwinęła. Ale nie o moim związku miało być, tylko o filmach. Wracając więc do tego, czego szukam w filmach, które lubię oglądać latem – na pewno są to podróże, często spontaniczne i w zupełnie nieznane miejsca, towarzyszące im przygody oraz marzenia, za którymi często podążają główni bohaterowie, wierząc w to, że ich spełnienie jest możliwe i niezbędne do tego, by w ich życiu nastąpiły długo oczekiwane i potrzebne zmiany. I wreszcie – są to przede wszystkim filmy, które wprawiają mnie w cudowny nastrój i pozostawiają uśmiech na ustach.

Lista 7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie, którą dla Was przygotowałam zawiera pozycje, które spełniają wszystkie moje kryteria. Są to filmy, które pewnie tak, jak ja dobrze już znacie i być może tak samo chętnie jak ja oglądaliście je już kilka razy. Są to jednak takie filmy, których oglądanie zawsze sprawia mi przyjemność. Nawet jeśli z czasem przedstawione w nich historie zaczynam postrzegać jako bardzo banalne.

Wybaczcie. Znowu się rozgadałam 🙂 Przejdźmy więc do meritum tego wpisu. Oto 7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie, które lubię i serdecznie Wam wszystkim polecam.

Dirty Dancing

źródło: amazon.com

Nie mogłam zacząć inaczej. „Dirty Dancing” to klasyka. Film, który miał swoją premierę, gdy miałam 3 lata i który po raz pierwszy oglądałam mając lat 8. Od tamtej pory widziałam go niezliczoną ilość razy i za każdym razem mam ciarki w finałowej scenie, gdy tylko słyszę pierwsze takty „Time of my life”. Jak ja chciałam być Baby i tańczyć z boskim Patrickiem Swayze, ech…

Mamma Mia!

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

Film niezwykle rozśpiewany, roztańczony, roześmiany. Cudowna Meryl Strepp, boska grecka wyspa, muzyka, śpiew i taniec. Mogę oglądać bez końca, za każdym razem śmiejąc się tak samo głośno, trochę wzruszając i przede wszystkim dobrze bawiąc. „Mamma Mia” na liście wakacyjnych filmów to pozycja obowiązkowa!

Pod słońcem Toskanii

pod słońcem

Toskania od dawna mi się marzy i jest jednym z tych miejsc, w których bardzo bym chciała spędzić przynajmniej krótkie wakacje. Chętnie więc oglądam wszystkie filmy, których akcja rozgrywa się wśród jej malowniczych krajobrazów, a jednym z nich jest „Pod słońcem Toskanii”. Film o tym, że złamane życie można naprawić, zwłaszcza, gdy trafi się tak radosne i dające nadzieję miejsce, uczące tego, że nawet najprostsze i bardzo banalne rzeczy mogą sprawiać radość.

Dirty Dancing 2

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

Do filmu, który miał być kontynuacją kultowego „Dirty Dancing” można mieć wiele zastrzeżeń. Może i fabuła jest banalna, może i próba zrobienia filmu, który miał powtórzy sukces pierwowzoru nie do końca jest udana, ale ten film ma swój urok. Polubiłam go za muzykę w latynowskim i afro-kubańskim stylu, za hawański, gorący klimat, zmysłowy taniec i oczywiście wątek wakacyjnego, nastoletniego romansu.

Jedz, módl się, kochaj

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

Włochy, Indonezja, Indie. Piękna Julia Roberts, boski Javier Bardem. Włoska kuchnia, balijski raj, niezwykli ludzie. Miłość i poszukiwanie siebie, odkrywanie tego, co jest w życiu ważne, ucieczka od smutku i depresji, docenienie tego, czym jest wolność. I to wszystko w jednym filmie, który warto obejrzeć niezależnie od pory roku.

Wszystko za życie

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

Jeden z piękniejszych filmów, jakie do tej pory widziałam. Pisałam już Wam o nim w tym wpisie i muszę napisać po raz kolejny. „Wszystko za życie” to film, w którym wakacyjna przygoda zmienia się w przygodę na całe życie. Traktuje o wolności, poszukiwaniu siebie, swojego miejsca w życiu, walce ze słabościami i sile przetrwania. Hasło „rzućmy wszystko i jedźmy w Bieszczady” ma w tym filmie swoje uzasadnienie. A tym, co zachęca, by do niego wracać jest przepiękny soundtrack i niezwykle klimatyczne miejsca oraz zdjęcia, za które ich autorom przyznałabym Oscara.

Vicky Cristina Barcelona

7 filmów w wakacyjno-letnim klimacie

I na sam koniec film, po obejrzeniu którego zamarzyłam o tym, by pojechać do Barcelony. Marzenie spełniłam i tylko żal, że nie spotkałam tam Javiera 🙂 Film jest bardzo zmysłowy, miejscami zaskakujący i bardzo przyjemy w odbiorze. Jest to jeden z niewielu filmów Woodego Allena, które oglądałam, więc nie napiszę, że jest bardzo w jego stylu. Zapewniam jednak, że jest to film w bardzo wakacyjno-letnim klimacie i polecam, by choć raz go obejrzeć. Jak nie dla Javiera, to dla pięknej Penelope Cruz, wina, Barcelony i przyjemnej muzyki.

Jestem ciekawa, jak podoba się Wam moja lista filmów w wakacyjno-letnim klimacie? Czy są na niej filmy, które lubicie i do których chętnie wracacie? Dajcie też znać, co byście zamieścili na swoich listach filmów z wakacjami w tle. Chętnie poznam Wasze typy i z przyjemnością je obejrzę 🙂

Podoba Wam się ten wpis? Możecie udostępnić go znajomym, za co będę bardzo, bardzo wdzięczna 🙂