Koreański krem BB – idealny na lato

Kremy BB cieszą się dużą popularnością wśród Polek. To kosmetyki nie tylko wygodne w użyciu, ale również praktyczne i wielofunkcyjne. Przed zakupem konkretnego rozwiązania warto jednak zgłębić wiedzę na jego temat zwłaszcza, że europejskie i azjatyckie kremy BB różnią się między sobą. Nie każdy krem BB ma składniki dobierane w taki sam sposób, a co za tym idzie, nie każdy pełni takie same funkcje.

Europejski i koreański krem BB – najważniejsze różnice

Jeśli sięgamy po koreański krem BB, nie bez przyczyny uważany za idealne rozwiązanie na lato, tym, na co powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, jest charakterystyczna dla niego zawartość retinolu, a więc czystej postaci witaminy A. Typowa dla koreańskich kremów jest także obecność masła z orzechów shea o potwierdzonym działaniu przeciwzmarszczkowym, witaminy E znanej także jako witamina młodości oraz witaminy C i D, których popularność w kosmetykach zapobiegających przedwczesnemu starzeniu się skóry, wynika z działania regenerującego. Oczywiście, w sprzedaży dostępne są także europejskie kremy BB o działaniu przeciwstarzeniowym. I one posiadają w swoim składzie zarówno peptydy, jak i antyoksydanty. Należy jednak liczyć się z tym, że charakterystyczna dla nich siła działania nie będzie tak wysoka, jak ta, z którą mamy do czynienia w odniesieniu do kosmetyków pochodzących z Azji. Co ciekawe, różnica jest widoczna nawet wówczas, gdy oba rodzaje kremów są oferowane w zbliżonej cenie.

Kremy BB wybiera się także dlatego, że są one znane z działania nawilżającego. Latem nawilżanie jest niezbędne nie tylko wówczas, gdy zmagamy się z wyzwaniami cery wrażliwej, ta właśnie funkcja kremów BB w szczególny sposób uzasadnia więc wrzucanie ich do torebki podczas kolejnych wyjść. Ponownie musimy jednak liczyć się z tym, że azjatyckie i europejskie kremy będą posiadać w swoim składzie nieco inne substancje nawilżające, a co za tym idzie, inny będzie też poziom satysfakcji czerpanej z ich stosowania. Gdy sięgamy po kremy koreańskie, w ich składzie często możemy znaleźć ekstrakt z kawioru, różnego rodzaju oleje roślinne nadające naturalny koloryt naszej cerze oraz ekstrakty kwiatowe takie, jak choćby ekstrakt z lukrecji, lilii i agawy. Dobry koreański krem BB sprawia więc, że osoba o cerze wrażliwej może stosować go bez konieczności wcześniejszego aplikowania sobie preparatów o działaniu nawilżającym. Tak w azjatyckich, jak i w europejskich kremach BB można znaleźć silikony. Te zmiękczają skórę, mogą jednak prowadzić również do jej wysuszania. Tylko bogactwo składników typowo nawilżających jest w stanie zniwelować ten efekt, a w europejskich kremach BB składników takich jest zauważalnie mniej niż w kremach azjatyckich.

Różnica między europejskim kremem BB a koreańskim – ochrona przed słońcem

Promienie słoneczne nie przejmują się kalendarzem, mogą stanowić więc dla nas zagrożenie bez względu na porę roku. Należy jednak liczyć się z tym, że latem są szczególnie intensywne, a tym samym także wyjątkowo niebezpieczne. Prowadzą do poważnych problemów skórnych nawet, jeśli wcale nie preferujemy wielogodzinnego opanowania, funkcja ochronna, którą charakteryzuje się dobry krem BB jest więc wysoce pożądana.

Kremy koreańskie zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że zawierają wyższy faktor niż ich europejskie odpowiedniki. Pozwala to na wzmacnianie naturalnego systemu ochrony przed promieniowaniem UV. Na uwagę zasługuje również to, że charakterystyczne jest dla nich wyższe stężenie, w jakim występują fotostabilne filtry mineralne i chemiczne. Ich przewaga nad kremami europejskimi jest wysoko ceniona przez osoby posiadające różne typy cery. W szczególny sposób jest jednak podkreślana przez tych kupujących, którzy zmagają się przez lata ze skórą mającą skłonność do występowania trądziku. W ich przypadku kremy BB z Korei są znakomitą alternatywą dla innych pozycji z wysokimi filtrami, często na tyle gęstymi, że chroniąc przed promieniowaniem UV przyczyniają się jednocześnie do zaostrzania objawów charakterystycznych dla trądziku.

Dodaj komentarz