Naturalna pielęgnacja. 3 produkty, od których warto zacząć

Naturalna pielęgnacja nie musi być niczym trudnym, choć na początku wiele osób odczuwa pewne zagubienie. Nie może być jednak inaczej, skoro nagle zaczynają je otaczać nietypowe nazwy, zaskakujące składniki i opisy zastosowania różniące się od tego, z czym do tej pory miano do czynienia. Na szczęście, nie mówimy wcale o wiedzy tajemnej. Lista tych produktów, od których warto zacząć swoją przygodę z pielęgnacją w naturalnym wydaniu ma przecież zaledwie trzy pozycje.

Po pierwsze – hydrolaty

Hydrolaty roślinne nazywane też wodami kwiatowymi powstają przy destylowaniu świeżych części roślin z wykorzystaniem pary wodnej. Zawdzięczamy je przede wszystkim zapotrzebowaniu na olejki eteryczne, bo hydrolaty roślinne są ich produktami ubocznymi. Tym, co zwraca na nie uwagę, są przede wszystkim rozpuszczalne w wodzie substancje roślinne mające wyjątkowo korzystny wpływ na skórę. W przeciwieństwie do olejków, można je zresztą stosować bezpośrednio na nią. To świetna alternatywa dla toników do twarzy, a jedyne o czym powinniśmy pamiętać, to ich wcześniejsze rozcieńczenie tak, aby ich dość duże stężenie nie okazało się dla nas problematyczne. I choć o hydrolatach mówi się przeważnie w odniesieniu do pielęgnacji twarzy, mogą być stosowane także podczas zabiegów na włosy i całe ciało.

Po drugie – oleje roślinne

Osoby, które zachwycają się zaletami naturalnej pielęgnacji nie zapominają także o olejach roślinnych. Nie może być jednak inaczej, skoro mamy w ich przypadku do czynienia z rozwiązaniami, które można stosować na dziesiątki sposobów. Najczęściej zwraca się uwagę na ich zalety dające o sobie znać podczas wykonywania demakijażu. Nie da się jednak nie docenić również tego, że wykorzystuje się je podczas kąpieli oraz zabiegów, których celem jest wzmocnienie dłoni oraz stóp.

Szukając tych najbardziej odpowiednich należy koncentrować się przede wszystkim na nierafinowanych olejach tłoczonych na zimno. Ich przechowywanie wymaga chronienia ich przed światłem, jeśli więc istnieje taka możliwość, w pierwszej kolejności dobrze jest wybierać te, które są sprzedawane w butelkach z ciemnego szkła.

Po trzecie – glinki

Glinki są surowcami mineralnymi pojawiającymi się naturalnie w wielu częściach świata. Mają znakomite właściwości pielęgnacyjne, można przy tym wykorzystywać je nie tylko chcąc dbać o ciało, ale również o włosy. Miłośnicy naturalnej pielęgnacji stosują je przede wszystkim w charakterze maseczek oczyszczających doceniając ich zdolność do tego, aby absorbować zanieczyszczenia ze skóry. Glinki radzą sobie jednak znakomicie także wtedy, gdy chcemy pozbyć się nadmiaru sebum. Występują w wielu rodzajach i kolorach, a każdy z nich wiąże się z unikatowymi właściwościami.

Dodaj komentarz