Naturalna pielęgnacja. Truskawki w roli głównej

Sezon na truskawki nie jest długi, nie ma więc nic dziwnego w tym, że chcemy wykorzystać go jak najlepiej. To przecież jeden z najzdrowszych owoców, z jakimi możemy się spotkać, bogaty zarówno w witaminę C, jak i w witaminy z grupy B oraz kwas elagowy. Ich zaletą jest również niewielka ilość kalorii, okazuje się przy tym, że znakiem rozpoznawczym truskawek od pewnego czasu nie jest wyłącznie znakomity wpływ, jaki mają na nasze zdrowie. Nie mniej istotne wydaje się to, że mają one właściwości pielęgnacyjne, które przynoszą naszej skórze szereg korzyści.

Truskawki – pomysł na naturalne kosmetyki

Kosmetyki naturalne, zwłaszcza stworzone na bazie olejów i ekstraktów roślinnych, charakteryzują się szczególnie dużą popularnością. Pozwalają na zdrową pielęgnację, a jednocześnie chronią wrażliwą skórę przed drażniącymi substancjami myjącymi, parafiną, konserwantami oraz olejami mineralnymi. Choć początkowo podchodzono do nich z pewnym sceptycyzmem, dziś stają się synonimem bezpiecznej pielęgnacji.

Moda na tego rodzaju kosmetyki zwiększa też zainteresowanie tymi, które powstają w domowym zaciszu. Co ważne, wiele z nich można stworzyć ze składników, które niemal zawsze znajdują się pod reką, bez konieczności zmieniania kuchni w laboratorium chemiczne. Właśnie w tym momencie warto zainteresować się truskawkami, zdrowymi, smacznymi, a jednocześnie pomagającymi naszej skórze. Peeling z pestek truskawek oraz olej z ich nasion to kosmetyki łatwe w przygotowaniu i naprawdę tanie.

Właściwości truskawek w naturalnej pielęgnacji

Truskawki skupiają na sobie zainteresowanie ekspertów z zakresu kosmetologii przede wszystkim dlatego, że charakteryzują się właściwościami ściągającymi. Z pewnością jednak nie są to jedyne właściwości, jakimi warto się zainteresować. Owoce te znane są także ze swojego działania bakteriobójczego i odżywczego, a także z tego, że mogą skutecznie łagodzić podrażnienia, zmniejszać opuchliznę i nawilżać skórę. Ich skład jest bogaty w witaminę C, goszczą tam jednak również flawony oraz flawonoidy. Dzięki temu stosując kosmetyki z truskawkami możemy skutecznie rozwiązywać problemy z nieestetycznymi przebarwieniami skóry. Warto zainteresować się truskawkami także dlatego, że przynoszą ulgę skórze ze skłonnością do podrażnień, a także tej, która nie funkcjonuje najlepiej po kontakcie ze słońcem. Co przy tym szczególnie ważne, z wyjątkowych właściwości truskawek można korzystać bez przesadnego wysiłku, bo przygotowanie kosmetyków z ich wykorzystaniem nie jest trudne i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności.

Propozycja pierwsza – miodowy peeling z truskawek

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak wiele korzyści może nam przynieść miodowy peeling z wykorzystaniem truskawek, jego przygotowanie z pewnością nie wyda się nam skomplikowane. Do opracowania jego składu wystarczy nam zaledwie pięć truskawek i dwie łyżki naturalnego miodu. Efektu dopełni szklanka cukru trzcinowego oraz ćwierć szklanki oleju z pestek winogron. Wszystkie składniki należy zmieszać ze sobą uprzednio rozgniatając truskawki widelcem. Peeling znakomicie pachnie i świetnie smakuje, choć my powinniśmy nałożyć go przede wszystkim na twarz. W zamian otrzymamy odżywioną i nawilżoną skórę, a jednocześnie pozbędziemy się obumarłego naskórka.

Propozycja druga – olej z nasion truskawki

Jeśli nie jesteśmy przekonani do własnych umiejętności związanych z przygotowywaniem kosmetyków, a jednocześnie nie chcemy rezygnować z pielęgnacyjnych właściwości truskawek, olej z ich nasion powinien przypaść nam do gustu. Olej z nasion truskawek jest znany ze swojego korzystnego wpływu na skórę i włosy, może też wspierać właściwe nawilżenie skóry i jej właściwe odżywianie nawet wówczas, gdy nie sprzyjają temu warunki atmosferyczne i tryb życia. Osoby, które po niego sięgają zauważają, że ich skóra sprawia wrażenie jędrniejszej, a sam naskórek staje się bardziej zwiotczały. Regularne stosowanie oleju z pestek truskawek może przyczynić się również do tego, że skóra zniszczona niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi będzie się szybciej regenerować.

Dodaj komentarz