Olej konopny – jak stosować, dla kogo?

Tworząc listę najlepszych olejów kosmetycznych, olej konopny warto umieścić na jednym z jej czołowych miejsc. To rozwiązanie, które odznacza się nie tylko działaniem regenerującym i łagodzącym, ale również przeciwzapalnym. Można liczyć na niego zmagając się z trudnościami typowymi dla cery problematycznej. Olej konopny nie ma jednak sobie równych także wtedy, gdy nasza skóra jest podatna na występowanie trądziku i skłonna do alergii.

Olej konopny – to warto wiedzieć

Choć kosmetykom konopnym poświęca się coraz więcej uwagi, trudno nie zauważyć tego, że nadal wzbudzają spore kontrowersje. Warto więc przypomnieć, że choć pierwsze skojarzenie wiąże je z konopiami indyjskimi, jest ono błędne. Olej konopny znajdujący zastosowanie w celach kosmetycznych jest pozyskiwany dzięki konopiom siewnym. Te nie mają właściwości narkotycznych, a ich uprawa jest legalna.

Olej konopny z konopi siewnych jest dość łatwy do rozpoznania. Zwraca na siebie uwagę ze względu na delikatny zapach, można go jednak rozpoznać także z uwagi na typowy dla niego żółto-zielony kolor. Najlepszą jego odmianą jest nierafinowany olej tłoczony na zimno. To właśnie on jest najcenniejszym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin na czele z witaminą A, D oraz E.

Olej konopny w kosmetyce

Olej konopny ma wiele zastosowań. Od lat jest wysoko ceniony przez zwolenników medycyny naturalnej, trudno przy tym nie dostrzec tego, że jego popularność systematycznie rośnie. Zwykle jest uważany za remedium na dolegliwości skórne, nic więc dziwnego, że często jest stosowany jako olejek do twarzy. Osoby sięgające po olej konopny zwracają uwagę przede wszystkim na to, że jest on w stanie znakomicie regenerować podrażnioną skórę. Nie jest to jednak wcale jedyna jego właściwość, która powinna nas zainteresować. Nie mniej istotne jest to, że olej konopny przyczynia się do tego, że skóra jest odporna na działanie czynników zewnętrznych. Jest też znany z tego, że spowalnia procesy związane ze starzeniem się skóry, neutralizuje wolne rodniki i uzupełnia spowodowane przez nie mikrouszkodzenia.

Komu polecany jest olej konopny?

Olej konopny jest jednym z tych rozwiązań, po które można sięgać bez względu na to, jaki posiada się rodzaj skóry. Warto jednak pamiętać, że w pewnych okolicznościach sprawdza się on szczególnie dobrze. Dzieje się tak przede wszystkim w przypadku osób, których cera jest opisywana jako problematyczna. Problemy z nią związane mogą być przy tym różne, mamy więc na myśli nie tylko cerę alergiczną i trądzikową, ale również tą, która często zmaga się z poważnymi problemami dermatologicznymi. Olej konopny okazuje się doskonałym wsparciem także w przypadku tych osób, które posiadają cerę dojrzałą. Pozwala na skuteczną walkę z oznakami starzenia, podrażnieniami i ogólnym jej osłabieniem.

Olej konopny w codziennej pielęgnacji

Olej konopny może być stosowany na wiele sposobów. Jest kosmetykiem wysoko cenionym podczas zabiegów pielęgnacyjnych na twarz. Można jednak liczyć na niego również dbając o ciało oraz włosy. Przeważnie wspomina się o tym, że świetnie sprawdza się jako zamiennik kremu do twarzy. Warto jednak sięgać po niego także w charakterze balsamu do ciała oraz kosmetyku idealnego do masażu. Olej konopny jest też składnikiem masek na włosy i skórę głowy oraz odżywek do paznokci o właściwościach regeneracyjnych.

Dodaj komentarz