Naturalna Pielęgnacja

Gdzie kupować oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne? Lista sklepów

Bardzo lubię robić takie listy i cieszę się widząc, że Wy lubicie je czytać i chętnie z nich korzystacie. Po spisie polskich marek kosmetyków naturalnych (ta lista jest wciąż aktualizowana!) i liście składników, których warto unikać w kosmetykach (dostępnej także w wersji do pobrania), mam dla Was listę, z której dowiecie się, gdzie kupować oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne. Mam nadzieję, że i ona będzie przydatna.

Oleje roślinne, glinki, hydrolaty, wosk pszczeli, masła, maceraty, witamina E, kwas hialuronowy, olejki eteryczne – to nie tylko podstawowe składniki kosmetyków naturalnych, ale też półprodukty, które pozwalają nam w ich samodzielnym przyrządzaniu.

Większość z tych produktów to także gotowe kosmetyki naturalne, które możemy stosować w codziennej pielęgnacji bez potrzeby łączenia z czymkolwiek. Ich kupowanie nadal ogranicza się jednak tylko do sklepów on-line. Bo chociaż najpopularniejsze oleje, masła, glinki i hydrolaty możemy kupować już też w sklepach stacjonarnych, aptekach i sklepach zielarskich, to jednak ich wybór w tych miejscach nie jest tak duży, jak w specjalistycznych sklepach z półproduktami dostępnymi w sieci.

Poza dużym wyborem półproduktów sklepy te oferują też konkurencyjne ceny, gotowe zestawy do robienia kosmetyków w domu, różne pojemności i gramatury produktów oraz często bardzo ciekawe, niedostępne w żadnych innych sklepach, produkty. Przeglądając oferty sklepów z półproduktami czuję się czasami jak w laboratorium i głupieję, bo wiele produktów jest mi kompletnie nie znanych. Na szczęście w większości sklepów, gdzie są sprzedawane półprodukty kosmetyczne możemy liczyć na dokładne opisy oferowanych produktów.

 

Lista sklepów oferujących oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne

/kolejność przypadkowa/

ECOSPA – oferta ECOSPA to ponad 400 produktów. Poza olejami i masłami roślinnymi, hydrolatami, olejkami eterycznymi, dostępne są bazy mydlane, barwniki, bazy do kremów, ekologiczne konserwanty, opakowania i inne niezbędne w robieniu własnych kosmetyków akcesoria.

Mazidła – sklep z wysokiej jakości półproduktami kosmetycznymi. W ofercie ok. 300 produktów: glinki, oleje, filtry, witaminy, masła, ekstrakty owocowe i roślinne oraz dodatkowo gotowe plany pielęgnacji różnych typów cery i „biblioteka mazideł” z przepisami na kosmetyki i ciekawymi poradami pielęgnacyjnymi.

Mydlasie – nowy sklep z półproduktami kosmetycznymi, w ofercie którego m.in. oleje, masła i hydrolaty roślinne, glinki, algi, minerały i gotowe zestawy do domowego robienia kosmetyków.

Kolorówka to specjalistyczny sklep z półproduktami do kosmetyki kolorowej i pielęgnacyjnej. W ofercie sklepu dostępne są gotowe zestawy do robienia kosmetyków, oleje, masła, bazy kosmetyczne, bazy kolorystyczne, pigmenty, filtry, brokaty, opakowania i aplikatory. Wszystkie produkty są wysokiej jakości.

Naturalne Piękno – duży wybór surowców kosmetycznych: alg, maceratów, hydrolatów, glinek, maseł, olejów i ekstraktów roślinnych, składników kosmetyków: emulgatory, konserwanty, emolienty i baz kosmetycznych. Większość produktów to marka własna o nazwie Calaya.

Zrób Sobie Krem – w ZSK dostępne jest wszystko to, co niezbędne do samodzielnie robionych kosmetyków. Bardzo duży wybór olejów roślinnych tłoczonych na zimno, do tego oleje ziołowe, masła roślinne, hydrolaty, woski, wyciągi roślinne, ekstrakty owocowe, bazy mydlane i gotowe zestawy z dołączonymi recepturami.

Biochemia Urody – chyba największy w sieci wybór gotowych zestawów do samodzielnie robionych kremów, olejków pielęgnacyjnych i myjących, maseczek i serum. A do tego oczywiście półprodukty takie jak hydrolaty, masła, oleje i kwasy hialuronowe.

Mieszadełko – sklep oferuje oleje, masła, algi, glinki, kwasy hydroksylowe, witaminy, emulgatory i ekstrakty oraz bardzo ciekawe gotowe zestawy do samodzielnego tworzenia kosmetyków.

E-naturalne – fajna oferta, w której znajdziemy oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne, takie jak witaminy, konserwanty, bazy kosmetyczne, emulgatory i woski oraz półprodukty do tworzenia kosmetyków kolorowych. Sklep oferuje również duży wybór gotowych zestawów do robienia kosmetyków w domu.

Zielony Klub – świetna oferta produktów niezbędnych w samodzielnym robieniu mydeł i kosmetyków. Poza półproduktami bardzo duży wybór zapachów: olejów eterycznych, aromatów kosmetycznych i ekstraktów aromatycznych.

BeautyEver – sklep oferuje wszystkie niezbędne surowce i półprodukty kosmetyczne: glinki, kwas hialuronowy, hydrolaty, ekstrakty roślinne, oleje i masła roślinne, algi morskie.

Natura dla piękna – w ofercie nie tylko oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne, ale też gotowe kosmetyki naturalne popularnych marek.

Magiczny Ogród – ciekawa oferta, w której poza półproduktami takimi jak ekstrakty, wyciągi olejowe, masła, oleje i hydrolaty dostępne również zioła, produkty spożywcze, kawa, herbata i gotowe kosmetyki.

Manufaktura Kosmetyczna – duży wybór glinek, alg, olejów roślinnych, maseł, wosków, substancji aktywnych, kwasów owocowych, emulgatorów, ekstraktów roślinnych, a także opakowań, akcesoriów i przyborów niezbędnych w domowym laboratorium kosmetycznym.

Blisko Natury – ciekawa oferta przede wszystkich olejów i maseł roślinnych oraz olejków eterycznych, które możemy kupić przy okazji kupowania kosmetyków naturalnych bardzo dobrych marek, których w ofercie sklepu nie brakuje.

Naturalissa – półprodukty i surowce kosmetycznej najwyższej jakości, od sprawdzonych dystrybutorów i dostawców. W ofercie ok. 80 produktów plus gotowe zestawy do robienia kosmetyków.

Esent – świetna oferta olejów, maseł, składników aktywnych, maceratów, hydrolatów, baz do kosmetyków, emulgatorów, witamin, kwasu hialuronowego itd.


Przygotowując listę sklepów, w którym możemy kupować oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne trochę zaskoczyła mnie ich ilość. Byłam przekonana, że jest ich więcej!

Dajcie znać, czy sklepy z półproduktami, które pojawiły się na tej liście są Wam znane? Robicie w nich zakupy? A może kupujecie oleje, masła, glinki, hydrolaty i inne półprodukty przy okazji kupowania gotowych kosmetyków w Waszych ulubionych sklepach? 

Mam jeszcze prośbę! Jeśli znacie inne sklepy, w których dostępne są oleje, glinki, hydrolaty i inne półprodukty kosmetyczne, napiszcie mi o nich. Dodam do listy!

Uważacie, że ten wpis może się komuś przydać? Udostępnijcie go na FB! Za każde udostępnienie pięknie dziękuję 🙂