Peeling enzymatyczny – już nigdy nie użyjesz peelingu drobnoziarnistego!

Peelingi usuwają martwy naskórek, dzięki czemu skóra wygląda na zdrowszą i młodszą. Jest to prosty zabieg, który wykonujemy zazwyczaj w domu. Na rynku istnieje wiele kosmetyków peelingujących. Dzisiaj chciałbym przybliżyć Wam temat peelingów enzymatycznych. Posiadają one szereg zalet nad innymi peelingami mechanicznymi.

Peeling enzymatyczny – co to jest?

Peeling enzymatyczny to zabieg, który polega na usunięciu martwego naskórka za pomocą enzymów rozkładających białka. Enzymy te są bezpieczne dla skóry i działają bez podrażniania. Zabieg jest stosowany w celu wygładzenia i odświeżenia skóry, poprawy jej nawilżenia, a także usunięcia przebarwień i zmarszczek. Zazwyczaj zabiegi te wykorzystują enzym zwany papainą, który jest pozyskiwany z owoców papai. Peeling enzymatyczny może być stosowany na wszystkie rodzaje skóry, w tym skórę wrażliwą. Zabieg nie wywołuje takiego podrażnienia skóry, jak w przypadku innych rodzajów peelingu, dlatego też poleca się go osobom, które mają skórę wrażliwą lub skłonną do alergii.

Peeling enzymatyczny – zalety

Peeling enzymatyczny jest jednym z najbardziej skutecznych i bezpiecznych rodzajów peelingu. Jego główną zaletą jest to, że nie powoduje żadnego uszkodzenia skóry. Jest to delikatny zabieg, który przywraca skórze naturalny wygląd i gładkość. Działa on również na zaskórniki i trądzik. Nie powoduje żadnych podrażnień, więc może być stosowany nawet w bardzo wrażliwych obszarach twarzy. Może być również stosowany w celu wygładzenia zmarszczek. Peeling enzymatyczny jest również skuteczny w usuwaniu martwych komórek skóry, co pozwala na zmniejszenie zanieczyszczeń i zapobiega powstawaniu zaskórników.

Jak wykonuje się peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny polega na nałożeniu na skórę specjalnego preparatu zawierającego naturalne enzymy. Enzymy te pomagają złuszczać martwe komórki naskórka, dzięki czemu skóra jest wygładzona i odświeżona. Peeling enzymatyczny można wykonywać samodzielnie w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Przed zabiegiem należy dokładnie umyć i wyczyścić skórę twarzy. Następnie preparat enzymatyczny należy nałożyć na twarz i delikatnie wmasować. Pozostawić go na skórze przez kilka minut, a następnie zmyć letnią wodą. Na koniec należy nałożyć na twarz odpowiedni krem lub maskę nawilżającą.

Jaki peeling enzymatyczny wybrać?

Nie wiesz jaki produkt wybrać? Sprawdź poniżej polecane przeze mnie peeling enzymatyczne do twarzy. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie.

  • Peeling enzymatyczny dla cery wrażliwej i naczynkowej od Sylveco
  • Peeling enzymatyczny – Ananas i żurawina od Asoa
  • Peeling enzymatyczny: mango, papaya, ananas od La-Le Kosmetyki
  • Peeling enzymatyczny Kali Musli od Orientana
  • Clean Comfort – Figowy peeling enzymatyczny od Bielenda.

Podsumowanie

Systematyczne wykonywanie peelingu jest bardzo ważne, aby utrzymać skórę twarzy w jak najlepszej kondycji. Peeling enzymatyczny powinniśmy wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu. Jaki peeling jest Twoim ulubionym?

Dodaj komentarz