Przewodnik po naturalnej pielęgnacji. Polskie eko-kosmetyki

Naturalne kosmetyki cieszą się coraz większą popularnością. Nawet osoby podchodzące do nich początkowo z nieufnością, dziś doceniają ich właściwości i wysoki poziom bezpieczeństwa. Wielu ich uznanych producentów to polskie firmy. Warto więc poznać je bliżej.

La-Le Kosmetyki

La-Le Kosmetyki to propozycja dla najbardziej wymagających polskich odbiorców kosmetyków naturalnych.. Firma dostarcza rozwiązań przyjaznych weganom – z nieskomplikowanym, wyważonym składem, charakteryzujących się wyjątkową skutecznością. Kosmetyki są oferowane w krótkich seriach, a klienci zachwycają się nie tylko ich właściwościami, ale również niezwykłym zapachem. La-Le to także doskonały przykład kosmetyków, których nie da się pomylić z żadnymi innymi ze względu na ich szatę graficzną. Mają charakterystyczne czarno-białe opakowania, przyjazne środowisku, a jednocześnie znakomicie prezentujące się na półce w łazience.

Duże zainteresowanie marką sprawia, że w ostatnich latach możemy zaobserwować jej wyjątkowo dynamiczny rozwój. W sprzedaży pojawiają się kolejne rozwiązania, a pielęgnacja staje się coraz bardziej kompleksowa. Wśród naturalnych składników, jakie możemy znaleźć w kosmetykach La-Le wchodzą zarówno zioła i maceraty przygotowywane przez tę firmę, ale również oleje roślinne i olejki eteryczne.

ASOA

ASOA to niewielka rodzinna firma stawiająca na ręcznie wytwarzane kosmetyki o naturalnym składzie i dużej skuteczności. Kosmetyki ASOA powstają z wykorzystaniem nierafinowanych surowców, a ich twórcy nie obawiają się stosowania nietypowych, naturalnych składników, często pochodzących z odległych części świata, aby zapewnić swoim klientom jeszcze lepszą ochronę. Marka narodziła się w roku 2016 i od tego czasu dynamicznie się rozwija. Kupujący kochają hydrolaty, kremy, pianki do mycia i dziesiątki innych propozycji. Nieustannie są też zainteresowani kolejnymi propozycjami. Wszystkie kosmetyki są poddawane badaniom dermatologicznym, dzięki czemu wiadomo, że nie mają szkodliwych skutków ubocznych.

BasicLab

BasicLab to firma, która powstała nie tylko z zamiłowania do natury, ale i nowych technologii. Czy takie połączenie jest w ogóle możliwe? Okazuje się, że tak, a do tego jest wyjątkowo korzystne. Choć kosmetyki bazują na prostych składach, same składniki aktywne charakteryzuje wyjątkowe zaawansowanie. Klienci zachwycają się także ich wysokimi stężeniami, dzięki którym nie trzeba wcale długo czekać na satysfakcjonujące rezultaty ze stosowania kolejnych kosmetyków. Flagowymi produktami BasicLab są mocno skoncentrowane sera do twarzy. Ich popularność jest na tyle duża, że już dawno przekroczyła granice Polski.

Iossi

Iossi to polski producent stawiający na naturalne i organiczne masła i oleje, ceniący sobie wysoko olejki eteryczne, a przy tym samodzielnie opracowujący formuły kolejnych oferowanych przez siebie kosmetyków. Firma nie ogranicza się jednak do stawiania na naturalny, przyjazny środowisku skład. Jej priorytetem jest etyczna produkcja, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz dbałość o to, aby opakowania kolejnych produktów można było wykorzystywać również w przyszłości. IOSSI to także firma przywiązująca ogromną wagę do tego, aby składniki wykorzystywane w jej produktach były akceptowane przez ECOCERT.

YOPE

YOPE to przykład marki, która stawia nie tylko na prosty, naturalny skład, ale i piękne zapachy. Te ostatnie są integralną częścią każdego oferowanego przez nią kosmetyku niejednokrotnie stając się firmowym znakiem rozpoznawczym. Oferta nie obejmuje zresztą jedynie produktów do pielęgnacji. Poza mydłami w płynie, kremami do rąk i żelami pod prysznic można znaleźć w niej również znakomite mydła kuchenne.

Dodaj komentarz