Przewodnik po naturalnej pielęgnacji. Kosmetyki rosyjskie – czy warto?

Miłośnicy naturalnej pielęgnacji coraz częściej sięgają po kosmetyki rosyjskie. I choć osoby, które nie miały z nimi jeszcze do czynienia potrafią podchodzić sceptycznie do deklaracji rosyjskich producentów umieszczonych na opakowaniach, okazuje się, że mamy do czynienia z rozwiązaniami, którymi warto się zainteresować. To rozwiązania nasycone ekstraktami roślinnymi, bogate w zioła i oleje. Przyjemnie pachną, a do tego przyciągają wzrok pięknymi opakowaniami. Jeśli doda się do tego ich przystępną cenę jasnym stanie się to, że mówienie o nich jako o rozwiązaniach, które nie mają sobie równych, nie jest w żaden sposób przesadzone.

Propozycja pierwsza – EO Laboratorie

EO Laboratorie to firma, która już jakiś czas temu zdobyła sobie w Polsce ogromną popularność, teraz zaś z powodzeniem ją utrzymuje. Jest ceniona przede wszystkim dlatego, że w jej kosmetykach dominują organiczne składniki roślinne, osoby sięgające po kosmetyki rosyjskie doceniają jednak także to, że ich cena nie jest wygórowana. Oczywiście, nie wszystkie kosmetyki naturalne rzeczywiście zasługują na takie miano, w przypadku produktów EO Laboratorie nie powinniśmy mieć jednak żadnych wątpliwości w tym zakresie. Każde rozwiązanie oferowane przez tę firmę charakteryzuje się tym, że nawet w dziewięćdziesięciu pięciu procentach zawiera składniki organiczne. Nie ma tu mowy ani o parabenach i silikonach, ani o szkodliwych SLS-ach. Rosyjski producent nie pozwala sobie także na syntetyczne konserwanty przyczyniające się często do reakcji alergicznych.

Propozycja druga – Baikal Herbals

Wiele osób potwierdza, że to właśnie firma Baikal Herbals sprawiła, że osoby te skoncentrowały się właśnie na kosmetykach pochodzących z Rosji. Firma ta jako jednam z pierwszych zaczęła interesować się polskim rynkiem przecierając szlaki innym podmiotom. Wśród wielu kosmetyków sygnowanych tą marką największą popularnością cieszą się szampony. Te delikatnie się pienią, mają zadawalające właściwości oczyszczające, a do tego nie podrażniają skóry głowy, co również jest ich atutem. Szukając kosmetyków dla siebie warto też zainteresować się balsamami do włosów tego producenta. Niemal każdy nie tylko zmiękcza i wygładza włosy, ale również przyczynia się do tego, że ich rozczesywanie staje się mniej skomplikowane niż miało to miejsce do tej pory.

Także w przypadku kosmetyków oferowanych przez tego producenta nie musimy obawiać się, że zaszkodzimy sobie wchodząc w kontakt z SLS-ami, parabenami i innymi sztucznymi opakowaniami. Jeśli więc mielibyśmy szukać czegoś, na co moglibyśmy się poskarżyć, byłoby to jedynie opakowanie. Trudno uznać je za przesadnie funkcjonalne, bo jest pozbawione dozownika.

Propozycja trzecia – Planeta Organica

Planeta Organica to podmiot znany nie tylko z tego, że oferuje kosmetyki przyjazne skórze. Warto się nimi zainteresować także dlatego, że stara się stawiać przede wszystkim na certyfikowane składniki roślinne. Oferta obejmuje dziś między innymi specyfiki wykorzystywane do pielęgnacji włosów i twarzy, nie powinniśmy mieć jednak problemów także ze znalezieniem kosmetyków zapewniających nam profesjonalną pielęgnację całego ciała.

Bez względu na to, po jaki produkt sięgniemy, możemy mieć pewność, że nie znajdziemy tam nie tylko silikonów i parafiny, ale również składników pochodzenia zwierzęcego.

Propozycja czwarta – Natura Siberica

Natura Siberica to dziś jedna z najbardziej znanych marek kosmetyków rosyjskich. Produkty firmowane przez tego producenta można znaleźć w każdej drogerii, nie powinniśmy jednak obawiać się ich. Mamy do czynienia z rozwiązaniami, które posiadają szereg certyfikatów, w tym także prestiżowe certyfikaty BDIH oraz ECOCERT. Co ważne, Natura Siberica nie inwestuje jedynie w polski rynek. Znakomicie radzi sobie także w innych częściach kontynentu, a o jej silnej pozycji świadczą liczne nagrody i wyróżnienia, jakie zdobywa. Plusem kosmetyków tego producenta jest także niebanalny skład bazujący na ekstraktach z oryginalnych roślin pochodzących z Syberii. Często są to rośliny w Polsce nieznane, zachwycające jednak swoimi właściwościami pielęgnacyjnymi.

Dodaj komentarz