Rollery do twarzy czy warto je stosować i jaki roller wybrać?

Dzisiejszy temat, nie związany z makijażem, ale z pielęgnacją twarzy. Rollery do twarzy przeznaczone do wykonywania masażu są hitem ostatnich lat. Wiele kobiet przyznaje, że posiada je w swojej kolekcji akcesoriów, bez których trudno jest im funkcjonować. I choć zdecydowana większość z nas nie miała do tej pory kontaktu z nimi, rollery z powodzeniem były wykorzystywane już w starożytnych Chinach. Jak prezentuje się zatem ich bardziej nowoczesna odsłona, na co zwracać uwagę decydując się na ich zakup i jak z nich korzystać?

Roller do twarzy – próba definicji

Upiększający wałek znany dziś jako roller do twarzy narodził się w Chinach jako narzędzie wykorzystywane po to, aby przez wiele lat cieszyć się piękną i młodą skórą. Pierwsze wałki były wykonane z jadeitu, a ponieważ wspomniany kamień szlachetny był niezwykle pożądany, osiągały zawrotną cenę. Do dziś utrzymuje się zresztą, że za naprawdę dobry może być uznawany przede wszystkim ten roller, który wykonano z wykorzystaniem kamieni szlachetnych lub półszlachetnych. Masażery dostępne dziś w sprzedaży coraz częściej wyposażone są też w dwustronny wałek umożliwiający masowanie zarówno większych obszarów twarzy, jak i tych bardziej delikatnych takich, jak choćby okolice oczu.

Jak działają rollery do twarzy?

Rollery nie zadziałają bez naszej pomocy, warto jednak pamiętać o tym, że masowanie jest stosunkowo prostym zabiegiem. Jeśli nauczymy się go wykonywać możemy spodziewać się efektów, które można nazwać spektakularnymi. Tu warto wspomnieć przede wszystkim o wymiernej poprawie ukrwienia twarzy, dzięki czemu masowana skóra staje się bardziej jędrna. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że odpowiednio używany roller zmniejsza obrzęki, cienie i opuchliznę, przyczynia się do mniejszej widoczności niewielkich zmarszczek, a do tego koi skórę, jeśli jest schłodzony przed użyciem. Niektóre badania zwracają też uwagę na korzyści prozdrowotne urządzeń tego typu. Tu warto wspomnieć choćby o systematycznie prowadzonych pracach mających na celu ustalenie, czy korzystając z rollerów jesteśmy w stanie pozbyć się bólu zatok.

Sztuka masowania

Jak już wspomniani, stosowanie rollera na twarz nie jest zadaniem skomplikowanym. Jeśli jednak zależy nam na spektakularnych efektach, musimy pamiętać o konieczności przestrzegania kilku zasad. Jedna z najważniejszych mówi o tym, że jeszcze przed przystąpieniem do masowania wskazane jest możliwie jak najbardziej staranne oczyszczenie skóry twarzy. W tym celu warto nałożyć na twarz krem lub olej, jeśli zaś istnieje taka potrzeba – również serum. Samo masowanie najlepiej zacząć od szyi, co pozwala na otwarcie tak zwanego kanału drenażu limfatycznego. Najlepiej zrezygnować przy tym z klasycznych ruchów tam i z powrotem. Znacznie lepszą opcją wydaje się przeciąganie rollera w jednym kierunku. Warto pamiętać też o tym, że odpowiedni kierunek masowania może okazać się tym, co ma kluczowe znaczenie. Masowanie powinno więc następować w kierunku od szczęki do ucha oraz od szczęki ku kości policzkowej.

Jaki roller wybrać?

Rollery są dziś dostępne w sprzedaży w imponującej liczbie, możemy więc spotkać się z dziesiątkami ich typów. Szukając idealnego dla siebie rozwiązania warto zwrócić uwagę na to, że same właściwości pielęgnacyjne tego rodzaju masażerów nie różnią się w zależności od ich rodzaju. Nie oznacza to jednak, że o żadnych różnicach nie ma mowy, zwłaszcza że w grę wchodzi nasz komfort działania i efektywność pracy z rollerem.

Największą popularnością niezmiennie cieszą się rollery z jadeitu, a więc z naturalnie chłodnego kamienia, który był wykorzystywany już w starożytnych Chinach. Ciekawie prezentują się jednak także rollery kwarcowe. Są one równie skuteczne, warto przy tym pamiętać, że kwarc był w kulturze chińskiej jednym z tych kamieni, które stosowano z powodzeniem przy bólach głowy, stawów oraz mięśni. Bez trudu znajdziemy także w sprzedaży rollery z ametystu.

Jeśli podczas wyboru rollera nie chcemy kierować się względami duchowymi i estetycznymi, możemy sięgnąć także ku względom praktycznym. Warto więc pamiętać choćby o tym, że roller kwarcowy lepiej trzyma zimno niż ten wykonany z jadeitu.

Dodaj komentarz