Żel aloesowy – właściwości, działanie i 10 super sposobów wykorzystania aloesu w pielęgnacji

Żel aloesowy jest nie tylko naturalny, ale i stosunkowo tani. Większość z nas jest świadoma tego, że zapewnia doskonałe nawilżenie, przeważnie jednak nie jesteśmy w stanie wymienić wielu jego zastosowań. Czas to zmienić?

Żel aloesowy – to warto wiedzieć

O żelu aloesowym często mówi się jako o kosmetyku do wielu zadań. Nie jest przesadą przekonanie o tym, że jest w stanie zastąpić dziesiątki innych kosmetyków. I choć przeważnie kojarzymy żel aloesowy na włosy, może on być stosowany także na wiele innych sposobów. Jeśli więc chcemy przekonać się o tym, jak bardzo może nam on pomóc, pamiętajmy jedynie o tym, aby kupując żel sięgać przede wszystkim po te produkty, które charakteryzuje wysoka zawartość czystego aloesu.

1. Serum nawilżające

Miąższ aloesowy jest coraz bardziej znany wśród osób mających problem z cerą przetłuszczającą się, ze skłonnością do trądziku. Nie może być jednak inaczej, skoro jest na tyle lekki, że dostarczając skórze wilgoci nie prowadzi do zatykania porów. Gdy już wchłonie, doskonale radzi sobie także z zatrzymywaniem wody w naskórku. Można stosować go także mając cerę sucha, choć w takim wypadku dobrze jest dodatkowo wykorzystać krem.

2. Nawilżający booster

Żel aloesowy na twarz przyda się również wtedy, gdy nasza cera jest sucha zwłaszcza, jeśli wykorzystamy go w zestawie z dowolnym kremem nawilżającym. Taka mieszanka pozwala na zatrzymanie wilgoci wewnątrz skóry, to zaś sprawia, że sama skóra wygląda na młodszą i zdrowszą.

3. Skuteczna walka z wypryskami

Aloes posiada szereg wartościowych właściwości, wśród nich zaś również właściwości przeciwzapalne. To właśnie dlatego żel aloesowy może okazać się skuteczny, gdy wypryski nie chcą się goić. Jego stosowanie nie jest skomplikowane. Wystarczy, że nałożymy odrobinę żelu na wykwit, a następnie damy mu nieco czasu na wchłonięcie się. Zmniejszone zaczerwienienie i mniejsza tkliwość wyprysku powinny być zauważalne już po kilku godzinach.

4. Nawilżanie włosów

Aloes można wykorzystać jako podkład pod olej i szybko można się przekonać, jak skuteczny jest tego rodzaju manewr. Prowadzi do tego, że włosy stają się lepiej nawilżone, gładsze i bardziej lśniące. Żel aloesowy może też okazać się cennym wsparciem, gdy chcemy poradzić sobie z efektem puszenia się włosów.

5. Walka z worami pod oczami

Gdy naszym problemem są obrzęki pod oczami znane też jako „wory”, żel aloesowy może okazać się znakomitą opcją, gdy będzie występował w charakterze chłodzącego kompresu. Żel powinien zostać wcześniej schłodzony w lodówce, najlepiej przy tym nałożyć jego niewielką ilość zarówno na dolną, jak i na górną powiekę.

6. Żel do golenia

Golenie nóg często pozostawia po sobie widoczne kropki. Nie są one bolesne, można jednak uznać je za mało estetyczne. Sięgając po żel aloesowy jako kosmetyk do depilacji można zapobiegać ich powstawaniu korzystając z kojących właściwości tego kosmetyku.

7. Skuteczna walka z oparzeniami słonecznymi

Żel aloesowy powinien znaleźć się w naszej torbie podróżnej, jeśli jesteśmy w trakcie planowania letniego wypoczynku. Po przedawkowaniu promieni słonecznych wystarczy nałożyć jego grubszą warstwę na miejsca szczególnie wrażliwe, aby zredukować pieczenie i przyspieszyć proces gojenia.

8. Walka z ukąszeniami komarów

Żel z aloesu z pewnością nie pomoże nam chronić się przed komarami, może okazać się jednak wyjątkowo skuteczny już po ich ukąszeniu ograniczając nie tylko swędzenie, ale również dolegliwości bólowe.

9. Baza pod makijaż

Trudno o dobry makijaż, jeśli nie zadba się o odpowiednią bazę, a żel aloesowy znakomicie sprawdza się w tej roli. Wystarczy, że nałożymy na skórę jego cienką warstwę, a będziemy mogli cieszyć się większą przyczepnością kolorowych kosmetyków takich, jak choćby korektory i podkłady.

10. Wsparcie dla skóry głowy

O zastosowaniu żelu aloesowego dobrze jest pomyśleć także wtedy, gdy odczuwa się napięcie skóry głowy zwłaszcza, jeśli idzie ono w parze z uporczywym swędzeniem. Najlepiej stosować żel tak, jak wcierkę, bezpośrednio na skalp. Żel nie obciąża włosów, można więc poczuć ulgę bez obaw o przykre doznania.

Dodaj komentarz